Darida Szilvia
špeciálna pedagogička
Do sveta vzdelávania som vstúpila pred 21 rokmi, z toho 20 učím mentálne postihnuté deti v špeciálnej škole.
Veľmi rýchlo mi bolo jasné, že táto práca je veľmi komplexná a nie je len o vyučovaní, o učive, ktoré si treba osvojiť, o overených a neoverených metódach, ale predovšetkým o dieťati, rodine, láske, výchove, pomoci, o prijatí a empatii. Vtedy sa pre mňa učiteľstvo ako zamestnanie stalo povolaním.

Využila som každú príležitosť na rozvíjanie svojich odborných vedomostí na kurzoch a školeniach a zúčastnila som sa aj rôznych školení o sebapoznaní, aby som svojich študentov čo najefektívnejšie učila a rozvíjala.
Do tímu Artis Centra som sa pridala v roku 2021 ako externý špeciálny pedagóg. S využitím mojich skúseností rozvíjam deti najmä v predškolských a školských kolektívoch, s ohľadom na ich individuálne  potreby a úroveň rozvoja. Aj naďalej skúmam a učím sa nové metódy, za pomoci ktorých môžem im a ich rodinám čo najefektívnejšie pomôcť.

Považujem za dôležité, aby samotné sedenia mali veľkú motivačnú silu, boli okorenené o humor a zábavu, mali dobrú atmosféru a aby deti prežívali ​​rozvojové aktivity ako hru. Verím, že efektívna práca sa dá dosiahnuť len skvelou spoluprácou, vzájomnou edukáciou spoločne s deťmi ich rodičmi a kolegami.
icon

Kde nás nájdete?

Bratislavská cesta 3321, Marina Park

Administratívna budova I, 1. poschodie

945 01 Komárno

icon

Kľudne nám zavolajte!

Komárno: +421 944 577 257

icon

Napíšťe nám!

info@artiscentrum.sk