Bohužaľ väčšina materských skôl neumožňuje aby sa dieťa zoznámilo s prostredím materskej školy ešte pred septembrom. V niektorých škôlkach trvá adaptácia celé týždne s rodičom alebo bez, inde len niekoľko dní.
 
V prípade, že to škôlka umožňuje, využime túto príležitosť a snažme sa o pravidelné návštevy ešte pred samotným nástupom do škôlky aspoň po dobu 1-2 mesiacov. Zoznámme deti so škôlkou kde budú tráviť niekoľko rokov väčšinu svojho času.
 
 
Naše prípravné kurzy pre adaptáciu na škôlku sú veľmi populárne a úspešné, pretože sa deti „naučia“ ľahšie odlúčiť od mamičky, čo potom aj pri nástupe do škôlky pôjde ľahšie. Precvičovaním potrebných škôlkarskych návykov dokážeme uľahčiť a spríjemniť návyk detí na materskú školu.
V každom prípade odporúčame prípravné aktivity, nakoľko nimi dokážeme urýchliť a posilniť návyk nášho dieťaťa na škôlku.
 
 
V prípade ak tieto aktivity nedokážeme zabezpečiť, myslime na to, že podľa pedagógov materských škôl trvá tento návyk najmenej 1-2 týždne, avšak pri každom dieťati sa môže líšiť. V prípade ak dieťa ochorie a musí zostať doma, začína proces návyku na škôlku odznova. Deti potrebujú viac času na to aby sa v cudzom prostredí cítili bezpečne.
icon

Kde nás nájdete?

Bratislavská cesta 3321, Marina Park

Administratívna budova I, 1. poschodie

945 01 Komárno

icon

Kľudne nám zavolajte!

Komárno: +421 944 577 257

icon

Napíšťe nám!

info@artiscentrum.sk